Kosova rikthen kufizimin e lëvizjes

Nga Exit News
Kosova rikthen kufizimin e lëvizjes

Prej të hënës së 6 korrikut, qytetarët e kosovës do të lëvizin me orare të kufizuara. Kryeministri i vendit Avdullah Hoti ka njoftuar në konferencë për shtyp mënyrën si do të merren masat.

“Në qytetet ku ka numër te madh do të kufizohet plotësisht lëvizja. Nga Sonte (5 korrik) në Prishtinë, Prizren, Ferizaj, Vushtrri do te kufizojmë plotësisht lëvizjen nga ora 21:00 deri në orën 5 në mëngjes.” – tha Hoti.

Restorantet dhe bar-kafet do të mbyllen pas orës 21:00, raporton Gazeta Express.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>