Kosova shënon rekord të ri për viktimat me Covid në 24 orë

Nga Exit News
Kosova shënon rekord të ri për viktimat me Covid në 24 orë

19 pacientë me Covid-19 kanë humbur jetën në 24 orët e fundit në Kosovë, duke shënuar rekord të ri për numrin e lartë të viktimave ditore.

Po ashtu, Kosova shënoi 711 raste të​ reja me koronavirus, sipas Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik (IKSHPK).

Në vend u shëruan 721 raste dhe u regjistruan 20.493 raste aktive.

Prej 13 marsit, në Kosovë, autoritetet shëndetësore kanë raportuar për 333.588 të prekur nga sëmundja Covid-19. Prej tyre 904 pacientë kanë vdekur.

Qeveria vendosi shtetrrethim dhe ndalim të aktiviteteve si restorante, bare, qendra tregtare që nga ora 20:00 e së premtes deri të hënën, në orën 05:00.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme