Kosova zhvillon zgjedhjet lokale më 17 tetor

Nga Exit News
Kosova zhvillon zgjedhjet lokale më 17 tetor

Kosova do të zhvillojë zgjedhjet lokale më 17 tetor 2021, vendosi të martën presidentja Vjosa Osmani.

Një ditë më parë, presidentja Osmani shkarkoi Valdete Dakën nga posti i kryetares së KQZ-së dhe emëroi gjyqtarin Kreshnik Radoniqin në vend të saj.

Opozita ka kundërshtuar këtë vendim duke thënë se rrezikohet pavarësia dhe mbarëvajtja e zgjedhjeve.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>