Kosovë, 119 të infektuar të rinj dhe 8 viktima

Nga Exit News
Kosovë, 119 të infektuar të rinj dhe 8 viktima

Në Kosovë u regjistruan të dielën 8 të vdekur dhe 119 raste të reja me COVID-19, njofton Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike.

Ndërsa u shëruan 118 pacientë, duke e cuar në 9, 473 numrin në total.

Numri i rasteve aktive është 3, 345 persona. Në total, Kosova ka raportuar 13,334 të infektuar.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme