Kosovë, 266 raste të reja dhe 15 viktima gjatë 24 orëve të fundit

Nga Exit News
Kosovë, 266 raste të reja dhe 15 viktima gjatë 24 orëve të fundit

266 pacientë të rinj me koronavirus janë zbuluar në Kosovë, në 24 orët e fundit.

15 persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit, ndërkohë totali i viktimave është 227.

Në total, në Kosovë ka ende 3.525  pacientë aktivë, ku pjesa më e madhe janë në Prishtinë

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 115 pacientë, duke e çuar numrin e përgjithshëm i të shëruarve në 4.578.

 

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme