Kosovë, 398 raste dhe një viktimë nga Covid-19

Nga Exit News
Kosovë, 398 raste dhe një viktimë nga Covid-19

398 raste të reja dhe një viktimë u shënua në 24 orët e fundit në Kosovë.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) njoftoi se në total u kryen 2996 teste në 24 orë.

Në Kosovë deri më tani ka 1572 viktima në total, 66380 raste të të infektuarve dhe 58169 të shëruar.

Rasti i parë me koronavirus u shënua në 13 mars, 2020. Raste aktive aktualisht janë 6639

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme