Kosovë, një viktimë dhe 71 pacientë të rinj me Covid

Nga Exit News
Kosovë, një viktimë dhe 71 pacientë të rinj me Covid

Një pacient me Covid-19 ka humbur jetën në Kosovë në 24 orët e fundit, duke e çuar totalin e viktimave në vend në 601.

71 të infektuar të rinj janë zbuluar në 24 orët e fundit.

Që prej fillimit të pandemisë, në Kosovë janë regjistruar 14.763 të infektuar.

Prej tyre 2.378 janë ende të sëmurë aktivë, ndërsa 11.784 pacietë janë shëruar.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme