KPA shkarkon përfundimisht prokurorin Eugen Beci

Nga Exit News
KPA shkarkon përfundimisht prokurorin Eugen Beci

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka lënë në fuqi vendimin e KPK për shkarkimin nga detyra të prokurorit të Korçës, Eugen Beci.

Trupa gjykuese e kryesuar nga Natasha Mulaj, Albana Shtylla relatore, dhe Rezarta Schuetz, Ardian Hajdari dhe Sokol Çomo anëtarë, vendosi të me shumicë votash të lërë në fuqi vendimin e mëparshëm të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit.

Sipas KPK, prokurori kishte probleme në deklarimitn e pasurisë dhe kishte fshehur heqjen e vizës amerikane. KPK e shkarkoi prokurorin në vitin 2019. Eugen Beci ishte ndër kandidatët e parë për në SPAK.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>