KPK shkarkon prokuroren e Tiranës Sulaj, problemet me pasurinë një truall dhe një makinë

Nga Exit News
KPK shkarkon prokuroren e Tiranës Sulaj, problemet me pasurinë një truall dhe një makinë

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra prokuroren e Tiranës, Daniela Sulaj.

Ajo u gjykuan nga Roland Ilia, me relatore Pamela Qirkon dhe anëtare Etleda Çiftjan. Në cilësinë e vëzhguesit ndërkombëtar ishte i pranishëm Tomçi Petkoviç.

Sulaj e ka filluar karrierën në vitin 2004 si prokurore në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Kavajë. Në vitin 2008 ajo është transferuar në Prokurorinë e Tiranës.

Problemet me pasurinë e prokurores ishin një truall 276 metra katrorë i blerë në vitin 2003 dhe ndërtesa e ndërtuar mbi të sëbashku me të vëllain dhe një makinë e blerë në vitin 2004.

 

 

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>