KQZ i jep mandatin tre deputetëve të rinj

KQZ i jep mandatin tre deputetëve të rinj

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do t’i japë sot mandatin tre deputetëve të tjerë nga listat e partive opozitare PD dhe LSI.

Adriatik Alimadhi, kryetari i Partisë Balli Kombëtar, do të marrë mandatin e ish-deputetit Agron Shehaj në Vlorë.

Ambra Borova nga LSI do të marrë mandatin e Agron Çelës në Shkodër.

Arben Elezi, ish-kryetari i PD-së në Peqin, do të marrë mandatin e nënkryetarit të PD-së Edmond Spaho në qarkun Elbasan.

Pas miratimit nga KQZ, tre deputetët e rinj do të betohen në kuvend në seancën e 28 marsit.

Me deputetët e rinj, grupi i ri parlamentar i PD-së shkon në 8 deputetë (Hajdari, Murrizi, Karamelo, Zeneli, Halilaj, Maliqi, Alimadhi, Elezi), ndërsa grupi i LSI shkon në 11 deputetë (Koçiraj, Hoti, Rrushi, Roshi, Hyseni, Braha, Musai, Gjoni, Shehi, Mara, Borova).

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>