KQZ i jep mandatin tre deputetëve të rinj

KQZ i jep mandatin tre deputetëve të rinj

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do t’i japë sot mandatin tre deputetëve të tjerë nga listat e partive opozitare PD dhe LSI.

Adriatik Alimadhi, kryetari i Partisë Balli Kombëtar, do të marrë mandatin e ish-deputetit Agron Shehaj në Vlorë.

Ambra Borova nga LSI do të marrë mandatin e Agron Çelës në Shkodër.

Arben Elezi, ish-kryetari i PD-së në Peqin, do të marrë mandatin e nënkryetarit të PD-së Edmond Spaho në qarkun Elbasan.

Pas miratimit nga KQZ, tre deputetët e rinj do të betohen në kuvend në seancën e 28 marsit.

Me deputetët e rinj, grupi i ri parlamentar i PD-së shkon në 8 deputetë (Hajdari, Murrizi, Karamelo, Zeneli, Halilaj, Maliqi, Alimadhi, Elezi), ndërsa grupi i LSI shkon në 11 deputetë (Koçiraj, Hoti, Rrushi, Roshi, Hyseni, Braha, Musai, Gjoni, Shehi, Mara, Borova).

Lajme te ngjashme