KQZ lë në detyrë kryebashkiakun e Librazhdit Kastriot Gurra

Nga Exit News
KQZ lë në detyrë kryebashkiakun e Librazhdit Kastriot Gurra

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve konfirmoi në detyrë kryebashkiakun e Librazhdit Kastriot Gurra, me 5 vota pro. Vendimi u mor të martë, 16 qershor.

Gurra ishte kallëzuar nga shoqata ‘Sopoti’ për fshehje të dënimit në formularët e dekriminalizimit. Por nga hetimet e prokurorisë, rezultoi se Gurra nuk është dënuar asnjëherë më parë.

Gurra ka qenë i shpallur në kërkim policor në shtator-dhjetor 2008, bazuar në një urdhër-ndalim të prokurorisë Elbasan, pas dyshimeve për “falsifikim dokumentesh”. Ai nuk është ndaluar, pasi urdhër-ndalimi nuk është ekzekutuar asnjëherë. Më pas, prokuroria e ka pushuar çështjen pa e kaluar fare në gjykatë dhe ka anuluar “urdhër ndalimin”.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>