KQZ vendos orën e shpalljes së rezultatit të zgjedhjeve

Nga Exit New
KQZ vendos orën e shpalljes së rezultatit të zgjedhjeve

Rezultati i zgjedhjeve të 25 prillit do të shpallet më datën 26 prill në orën 08:00. Vendimi u morr nga Komisioni Rregullator në mbledhjen e të mërkurës.

Më përpara afati i publikimit të rezultatit të zgjedhjeve ishte mesnata e së nesërmes së ditës së votimit.

“Rezultati do të shpallet të nesërmen e ditës së votimit, pra në orën 08:00. Gjatë natës ambienti vëzhgohet nga kamerat të cilët sigurojnë regjistrimin dhe transmetimin e pamjeve gjatë gjithë kohës në serverin e KQZ-së. KQZ-ja u mundëson subjekteve zgjedhore me kërkesë të tyre të shikojnë nga pajisjet e tyre pamjet e ambientit ku ruhen materialet zgjedhore”, u vendos në mbledhjet e sotme.

 

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>