Qeveria premton ulje taksash për vitin 2016

“Nuk do të ketë rritje të taksave por ulje të tyre, kryesisht në bujqësi”, tha Ministri i Ekonomisë Arben Ahmetaj. Ministri foli për mediat pas takimit mes krerëve të mazhorancës dhe disa ministrave.  Në takim ishin të pranishëm kryeministri Rama, kryetari i Kuvendit Ilir Meta, krerët e grupeve parlamentare të PS-së dhe LSI-së, Gramoz Ruçi e Petrit Vasili, si dhe Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, i Ekonomisë Arben Ahmetaj, i Transporteve Edmond Haxhinasto.  Pas takimit, ministri Ahmetaj tha se u diskutua për reformat ekonomike që do të ndërmerren nga mazhoranca për vitin 2016.

Lajme te ngjashme