Kreu i KLP, Ibrahimi takon kreun e KLSH-së Shehu

Nga Exit News
Kreu i KLP, Ibrahimi takon kreun e KLSH-së Shehu

Kryetari i Këshillit të Lartë të Prokurorisë takoi të martën kryetarin e Kontrollit të Lartë të Shtetit.

Lajmi u bë i ditur nga faqja zyrtare e KLP-së ku shkruan:

“Gjatë paradites së sotme, z. Gent Ibrahimi i shoqëruar nga anëtari i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, z. Vatë Staka ka zhvilluar një takim prezantues me Kryetarin e Kontrollit të Lartë të Shtetit, z. Arben Shehu në zyrën e këtij të fundit.”

Ibrahimi gjatë takimit theksoi nevojën për një rritje të cilësisë së kallëzimeve penale nga ana e Kontrollit të Lartë të Shtetit dhe rritjen e përgjegjshmërisë së prokurorëve në hetimin e tyre.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme