Kryemadhi: Kodi i ri zgjedhor favorizon opozitën

Nga Exit News
Kryemadhi: Kodi i ri zgjedhor favorizon opozitën

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi tha kodi I ri zgjedhor favorizon më shumë opozitën se sa kodi i vjetër.

“Kodi i ri LSI-së dhe PD-së i jep 100 mandate. Ndërsa kodi i vjetër na jep 84 deri në 86 mandate” u shpreh Kryemadhi për emisionin “Opinion”.

Kryemadhi tha se strategjinë elektorale të “kalkuluar nga PD dhe LSI do ta shpallin pasi të mos ketë më ndryshime në kodin zgjedhor”.

Ajo shtoi se Rama nuk ka pritur që opozita të firmosë marrëvëshjen e 5 qershorit.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme