Kryemadhi, LSI kandidon me listën e saj, opozita fiton 100 mandate

Nga Exit News
Kryemadhi, LSI kandidon me listën e saj, opozita fiton 100 mandate

Më shumë gjasa dy partitë kryesore të opozitës, PD e LSI do të garojën me lista të ndara në zgjedhjet e 25 prillit.

Liderja e LSI-së Monika Kryemadhi deklaroi, në një intervistë për News24, se simboli i LSI nuk ikën nga fleta e votimit.

Ajo tha se pas votimit të Kodit të ri Zgjedhor, opozita do të fitojë 100 mandate:

“Me ligjin e vjetër opozita ka 86 mandate, po të kalkulohen 100 mandate. Sepse deputetit me ligjin e vjetër i duhen 13 mijë vota, me të riun 10 mijë vota. Do të kalkulohen dhe kemi 100 mandate me ligjin e ri.”

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>