Kryeministri Johnson britanikëve: Kalojini pushimet në atdhe

Nga Exit News
Kryeministri Johnson britanikëve: Kalojini pushimet në atdhe

Kryeministri Boris Johnson i bëri thirrje britanikëve që këtë verë të pushojnë brenda Mbretërisë së Bashkuar.

“Mendoj se ky është një vit i mirë që njerëzit t’i kalojnë pushimet në atdhe. Ky vend është i bekuar në mënyrë unike me vende fantastike për pushime. Unë kështu do të bëj,” deklaroi Johnson para gazetarëve.

Pyetur për mbajtjen e maskave mbrojtëse, Johnson tha se maskat “luajnë rol të madh në vendet e mbyllura” dhe se qeveria do të shqyrtojë “udhëzimet” brenda ditëve të ardhshme për të vendosur nëse mbajtja e maskës do të bëhet e detyrueshme apo jo.

Mbretëria e Bashkuar është një ndër vendet më të prekura nga pandemia e COVID-19.

Sipas të dhënave të Universitetit John Hopkins, në MB janë infektuar gjithsej 291,155 njerëz, ndërsa 44,904 kanë vdekur.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme