Kryeministri Rama përshëndet marrëveshjen mes Izraelit dhe Emirateve Arabe

Nga Exit News
Kryeministri Rama përshëndet marrëveshjen mes Izraelit dhe Emirateve Arabe

Kryeministri Edi Rama ka përshëndetur marrëveshjen e arritur mes Izraelit dhe Emirateve të Bashkuara Arabe në një shënim në rrjetin social Twitter.

Ai uron që ky bashkëpunim të kthehet në shembull dhe frymëzim për vendet e tjera të rajonit, “në mënyrë që të punojnë në të ardhmen me një frymë të përbashkët”.

Izraeli dhe Emiratet e Bashkuara Arabe firmosën një marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>