Kryeministri Rama përshëndet marrëveshjen mes Izraelit dhe Emirateve Arabe

Nga Exit News
Kryeministri Rama përshëndet marrëveshjen mes Izraelit dhe Emirateve Arabe

Kryeministri Edi Rama ka përshëndetur marrëveshjen e arritur mes Izraelit dhe Emirateve të Bashkuara Arabe në një shënim në rrjetin social Twitter.

Ai uron që ky bashkëpunim të kthehet në shembull dhe frymëzim për vendet e tjera të rajonit, “në mënyrë që të punojnë në të ardhmen me një frymë të përbashkët”.

Izraeli dhe Emiratet e Bashkuara Arabe firmosën një marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve.

1 koment

  1. Genti 13 Gusht, 2020 në 8:56 pm

    Nga dolët në konkluzionin se është fjala për Ballkanin?Ju lutem mos keqinformoni publikun.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme