Kryeministri Rama: Vettingu jo për qeveritarët, por për qytetarët

Kryeministri Rama: Vettingu jo për qeveritarët, por për qytetarët

Kryeministri Rama deklaroi sot se reforma në drejtësi nuk do të bëhet për qeveritarët e korruptuar, por ajo do të ndihmojë njerëzit të gjejnë drejtësi në gjykata.

Duke folur në një takim organizuar nga Operatori i Shpërndarjes së Energjisë OSHE, kryeministri Rama deklaroi:

Vettingu nuk është as për mua, as për ambasadorin amerikan, as për prokurorin e përgjithshëm, as për dikë tjetër. Drejtësia e re nuk na duhet thjesht për disa pushtetarë të korruptuar që duhet të marrin ndëshkim, por na duhet për çdo qytetar që tek dera e gjykatës duhet të marë drejtësinë që i takon.

Reagimi, deri diku i paqartë, i Zotit Rama është i pari lidhur me konfliktin mes ambasadorit amerikan Lu dhe kryeprokurorit Llalla.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>