Kupa e Shqipërisë mbahet në 30 maj

Nga Exit News
Kupa e Shqipërisë mbahet në 30 maj

Ndeshja finale e Kupës së Shqipërisë do të mbahet më 30 maj, në orën 19:00, tek stadiumi ‘Air Albanian, njoftoi Federata Shqiptare e Futbollit.

Në finale do të përballen KF Skënderbeu – KF Vllaznia.

Skenderbeu mundi Teutën, dhe u klasifikua për finalen. Ndërsa, Vllaznia mundi KF Laçin.

Dy ekipet përballen të dyja për herë të dytë, pas vitit 1965, kur kupa u fitua nga Vllaznia.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>