Kurti dhe Osmani nisin bisedimet për qeverinë e re

Nga Exit News
Kurti dhe Osmani nisin bisedimet për qeverinë e re

Presientja në detyrë Vjosa Osmani dhe kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti do të takohen të hënën, 15 mars, me partitë politike për formimin e qeverisë, njofton Koha,net.

Ftesa për takim ju dërgua para pak ditësh nga kurtid eh Osmani.

Ftesës pozitivisht iu përgjigjë PDK-ja e udhëhequr nga Enver Hoxhaj dhe AAK-ja e udhëhequr nga Ramush Haradinaj. Po ashtu ftesa iu është dërguar edhe partive të komuniteteve.

Takimi i Osmanit e Kurtit me Hoxhajn do të mbahet në ora 11:00, ndërsa me Haradinajn do të mbahet në pra 13:30.

Ndërkohë të premten Kurtid he Osmani do të takohen me kryetarin e ri të të lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhikun.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme