Kurti, Edi Rama kundër shkëmbimit territorial mes Kosovës dhe Serbisë

Kurti, Edi Rama kundër shkëmbimit territorial mes Kosovës dhe Serbisë

“Nuk është kryeministri i Shqipërisë për shkëmbim territorial”. Kështu deklaroi Albin Kurti për mediat në Samitin për paqen në Europën Juglindore që po mbahet në Tiranë, në lidhje me takimin e djeshëm me Kryeministrin Rama.

Ndërsa për marrëveshjen me Serbinë, ai tha se “ne angazhohemi për marrëdhënie të mira fqinjësore me Serbinë dhe dialogun e ardhshëm me Serbinë do ta udhëheq unë si kryeministri i ardhshëm”.

Ndërsa për tarifën 100 përqind me Serbinë, të vendosur nga Haradinaj, ai tha se “me qeverinë e re zëvendësohet me reciprocitetin e plotë politik ekonomik dhe tregtar me Serbinë.”

2 komente

  1. t 26 Tetor, 2019 në 2:52 pm

    E ktheu pllaken pa u bere akoma km

  2. Sami Shuaipi 26 Tetor, 2019 në 11:49 pm

    E nxorre fytyren more KOPUK i SOROSIT.Kishte te drejte Avokat Goxhaj kur tha: Keni per ta njojtur shpejt kete ushtar te SOROSIT.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme