Kurti i përgjigjet Ramës: Unë jam Kryeministri i Kosovës

Nga Exit News
Kurti i përgjigjet Ramës: Unë jam Kryeministri i Kosovës

Kryeministri  në detyrë i Kosovës, Albin Kurti iu përgjigjë kryeministrit Rama lidhur me deklaratat e këtij të fundit dje, në opinon, se nuk ka më kë të flasë në Kosovë për hapjen e kufijve me Shqipërinë.

“Unë jam kryeministër në detyrë dhe për këtë nuk kam dilema, kush ka dilema duhet të pyeten ata, nuk duhet të pyetem unë”.

Madje, Zoti Kurti ka thënë se ka biseduar edhe me ambasadorin e Shqipërisë, Qemal Minxhozi për çështjen e kufirit, në një reagim për median.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme