Kush janë 9 viktimat e aksidentit me autobuz në Kroaci

Nga Exit News
Kush janë 9 viktimat e aksidentit me autobuz në Kroaci

10 kosovarë humbën jetën e 45 të tjerë u plagosën në aksidentin e autobuzit të Kosovës në Kroaci, të dielën. Prej tyre 9 viktima u identifikuan e një tjetër ende nuk është identifikuar. 15 të plagosur ndodhen në gjendje të rëndë në spital.

9 viktimat e indetifikuara janë:

Sevdail Rruatemi, lindur më 1973 Pakshticë e Epërme, Podujevë.

Naser Sylemetaj, lindur më 1974 .

Launora Kolmekshaj, lindur më 1982 Junik, Deçan.

Kujtim Kastrati, lindur më 1981 Radoste.

Hamet Hoxha, lindur më 1966 Randobravë, Gjakovë.

Erlinda Binakaj 19 vjeç dhe e ëma Valentina Binakaj, 45 vjeç, nga Deva e Gjakovës.

Kujtim Kastrati nga Malësia e Vogël

Anjeza Bellanica, 18 vjeç nga Krusha e Madhe.

Autobuzi i kompanisë kosovare “Deva Tours”, doli nga rruga, të dielën pasi dyshohet se shoferin e zurin gjumi gjatë drejtimit të mjetit.

Presidentja Vjosa Osmani shpalli të hënën ditë zie kombëtare dhe flamujt u ulën në gjysëm shtizë në kujtim të të humburve.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme