Kuvendi i Kosovës 1 minutë heshtje për Srebrenicën, deputetët serbë largohen nga salla

Nga Exit News
Kuvendi i Kosovës 1 minutë heshtje për Srebrenicën, deputetët serbë largohen nga salla

Deputetë të listës serbe në Parlamentin e Kosovës janë larguar nga salla gjatë seancës së 10 korrikut, kur Kuvendi po mbante 1 minutë heshtje për viktimat e masakrës së Srebrenicës.

Seanca e së premtes nisi me nderimin e viktimave, kohë gjatë së cilës deputetët serbë janë çuar dhe kanë dalë nga salla, raporton Gazeta Express.

Lista Srpska duke u larguar nga salla
Deputetët e Listës Srpska duke u larguar nga salla e Kuvendit

Lajme te ngjashme

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>