Kuvendi miraton marrjen dhe përdorimin e vaksinave kineze e ruse

Nga Exit News
Kuvendi miraton marrjen dhe përdorimin e vaksinave kineze e ruse

Kuvendi miratoi të martën aktin normativ, që autorizon marrjen dhe përdorimin e  caksinave kineze dhe ruse.

Me 93 vota pro Kuvendi miratoi këtë atin normativ që i jep të drejtën Ministres së Shëndetësisë Ogerta Manastirliu dhe Ministrit të Rindërtimit, Arben Ahmetaj të negociojnë për vaksina të tjera të çertifikuara.

Gjithashtu u miratuan dhe ndryshimet në legjislacionin e reformës në drejtësi.

 

5 komente

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme