Kuvendi miraton marrjen e vaksinave Pfizer dhe krijimin e 3 institucioneve të reja

Nga Exit News
Kuvendi miraton marrjen e vaksinave Pfizer dhe krijimin e 3 institucioneve të reja

Të enjten, 1 korrik, kuvendi do të miratojë marrëveshjen për furnizimin me vaksian anti Covid-19 nga kompania Pfizer. Në njoftimin për media, Kuvendi njoftoi se sot do të miratohen:

Raportet vjetore të Autoritetit të Komunikimeve elektronike, të Enetit rregullator të Energjisë dhe të Ujit.

Ligji për ndryshimin e Buxhetit të shtetit.

Ligjit për ndarjen e shoqërisë Hekurudha Shqiptare në 4 shoqëri aksioner. Hekurudha shqiptare është në pronësi të Ministrisë së Financave.

Krijimin e 3 institucioneve të reja si: Autoritetin e Sigurisë Hekurudhore, Autoritetin Rregullator Hekurudhor dhe Autoritetit Kombëtar për Investigimin e aksidenteve hekurudhorë dhe detar.

Dy kredi të marra nga BERZH dhe KFW për Agjencinë e Sigurimti të Depozitave dhe për sektorin energjitik.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>