Lajçak takim me zëvendës kryeministrin e Kosovës për dialogun me Serbinë

Nga Exit News
Lajçak takim me zëvendës kryeministrin e Kosovës për dialogun me Serbinë

I dërguari i Posaçëm i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak u takua të martën me zëvendëskryeministrin e Kosovës  Besnik Bislimi.

“Shkëmbim i thellë, i gjerë, por mbi të gjitha shumë i dobishëm me Besnik Bislimi, Zëvendës Kryeministri i parë i Kosovës, për Dialogun – historinë, gjendjen e lojës dhe mënyrën përpara”, tha ai në Twitter.

Rifillimi i bisedimeve duket sfidues për shkak se pala kosovare e ka kushtëzuar marrëveshjen me njohjen e ndërsjelltë, ndërkohë që pohon se nuk e sheh dialogun me prioritet aktualisht.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>