Lëkundje të forta tërmeti në Turqi

Nga Exit News
Lëkundje të forta tërmeti në Turqi

Lëkundje të forta tërmeti janë regjistruar në Turqi mëngjesin e të dielës.

Tërmeti i shkallës 5.4 Rihter e ka patur epiqendrën në Turqinë lindore, pranë kufirit me Sirinë, 21 kilometra nga qyteti Elazig, raporton Qendra Evropiane e Tërmeteve.

Lëkundjet u regjistruan rreth orës 7:37 ose 9:37 me orën lokale në Turqi.

Nuk raportohet për dëme ose viktima por lëkundjet kanë shkaktuar panik tek qytetarët.

Më 30 tetor Turqia u godit nga një tërmet i shkallës 6.6 Rihter që la mbi 100 viktima dhe qindra godina të dëmtuara.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme