Ligji i importit të plehrave—qytetarët kalojnë natën përpara Kuvendit

Ligji i importit të plehrave—qytetarët kalojnë natën përpara Kuvendit

Një grup qytetarësh po kalojnë natën para godinës së Kuvendit në pritje të seancës së nesërme për shqyrtimin e ligjit të importit të plehrave.

Përfaqësues të Aleancës Kundër Importit të Plehrave (AKIP) dhe qytetarë të tjerë u kanë bërë thirrje të gjithë qytetarëve të mblidhen nesër në orën 10 përpara Kuvendit për të protestuar kundër miratimit të këtij ligji.

Ligji, i cili u miratua me 63 vota të shumicës, po shqyrtohet për të dytën herë në Kuvend pasi Presidenti Nishani vendosi, pak javë më parë, mos dekretimin dhe kthimin e tij për rishqyrtim në Kuvend.

Ju mund ta ndiqni drejtpërdrejtë këtë protestë në këtë lidhje.

 

Artikuj të lidhur:

Historiku i ligjit për importin e plehrave – Exit shpjegon

Rrëfehet sharlatani i parë: Nuk dimë asgjë për importin e plehrave

Kryeministri i plehrave

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>