Lihet në burg i dyshuari për ngacmime seksuale ndaj 2 të miturave

Nga Exit News
Lihet në burg i dyshuari për ngacmime seksuale ndaj 2 të miturave

Gjykata e Durrësit ka dhënë masën e sigurisë ‘arrest me burg’ për 56-vjeçarin e arrestuar dy ditë më parë.

Ai akuzohet se ka abuzuar seksualisht me dy vajza të mitura.

Javët e fundit, disa raste abuzimi seksual të të miturve janë zbuluar.

Pas publikimit të ngjarjeve, qindra qytetarë, aktivistë dhe shoqata të shoqërisë civile protestuan dhe kërkuan dënime të rënda për abuzuesit seksualë.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme