Lirohen 4 kontrollorët e aeroportit të Rinasit

Nga Exit News
Lirohen 4 kontrollorët e aeroportit të Rinasit

4 kontrollorë të aeroportit “Nënë Tereza” u lanë të lirë nga Policia të premten në mëngjes.

Sipas avokatit të tyre Kthupi, 4 kontrollorët janë marrë në pyetje nga policia për grevën. Eorganizuar të enjten dhe më pas janë lënë të lirë. Për 4 kontrollorët e liruar nuk ka akuza.

Avokati sqaroi se 24 kontrollorët janë shoqëruar në polici të enjten pak pare mesnate. Ai sqaroi se një pjesë e të akuzuarve jan ëmarrë nga policia në hotelin ku po qendronin.

Kontrollorët e aeroportit “Nënë Tereza” pezulluan punën të enjten duke cituar si shkak gjendje të rënduar psikologjike.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme