Lirohet mjeku Edvin Prifti

Nga Exit News
Lirohet mjeku Edvin Prifti

Gjykata e Posaçme e Apelit lirojë nga burgu mjekut Edvin Prifti. Trupa gjykuese është e përbërë nga Nertina Kosova, Dhimitër Lara dhe Sokol Binaj. Gjykata ka lënë në fuqi vendimin për pezullim nga detyra.

Mjeku Prifti apeloi në Apelin e Posaçëm vendimin për masën e sigurisë arrest me burg si dhe sekuestrimin e parave. Ai kërkon ndryshim të masës në detyrim paraqitjeje si dhe kthim të parave të sekuestruara pasi ato janë të ligjshme.

Prifti argumentoi se sekuestrimi i tyre është bërë në mënyrë të paligjshme, sepse ato janë gjetur gjatë kontrollit në çantën e tij. Kjo gjë është bërë sipas mjekut pa vendim gjykate.

Mjeku Prifti janë të arrrestuar nga SPAK për korrupsion.

2 komente

  1. Redi 3 Mars, 2021 në 8:00 am

    Nrs do kishte drejtesi, vetem per varesen 10 mije € te Belindes duhej te fillonte ceshtje penale. Ku, si tek, kush ia ka blere apo dhuruar, apo ku dhe aa e ka blere ajo vet. Cka eshte e dukshme dmth, leri pastaj 20-50% e ndarjes se fitimit me tenderat qe bejne ministrat dhe zyrtaret e sotem. Pisllek, maskarrallek gjuthandej. Asnje minister, zv, apo zyrtare i larte rilindas nuk eshte goditur. Vetem cironka.

  2. Emine Gjonzenelaj 4 Mars, 2021 në 12:04 am

    Shiko kur te behet filozof Edvini tani. Do na haj veshet ne televizor.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme