Lirohet nga detyra zv/ministri i Jashtëm Sokol Dedja

Nga Exit News
Lirohet nga detyra zv/ministri i Jashtëm Sokol Dedja

Dorëheqja e Gent Cakajt nga posti i zëvendësministrit të jashtëm është paraprirë nga largimi i një tjetër zëvendësministri nga e njejta ministri.

Sokol Dedja është liruar nga detyra më 24 dhjetor ndërsa vendimi është botuar sot në Fletoren Zyrtare.

febaacqbz

Aktualisht, ministria e për Evropën dhe Punët  e  Jashtme ka vetëm një zëvendësministër, Agron Taren.

Kryeministri Rama njoftoi sot se vendin e tij në krye të punëve të jashtme do ta zërë Olta Xhaçka.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme