Lojtarët armenë hedhin poshtë akuzat për shitje të ndeshjes Armeni-Shqipëri

Lojtarët kryesorë të ekipit kombëtar të futbollit armenë kanë hedhur poshtë pretendimet për tradhti gjatë ndeshjes kualifikuese për Euro-2016 kundër Shqipërisë. Nëntë anëtarë të ekipit kanë nënshkruar një letër në të cilën përjashtojnë çdo mundësi për shitje të ndeshjes.

“Komentet dhe lajmet rreth lojës me Shqipërinë janë krejtësisht të rreme. Ne kemi besim të plotë tek çdo lojtar i skuadrës. Kërkimi për tradhti në ekipin tonë kombëtar nuk do të japë ndonjë rezultat”- shkruhet në letër.

Lajme te ngjashme

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>