Los Angeles gati urdhri për një mbyllje të dytë

Nga Exit News
Los Angeles gati urdhri për një mbyllje të dytë

Kryebashkiaku i Los Angeles, Eric Gracetti ka njoftuar se vendi është gati të lëshojë një tjetër urdhër për të qëndruar në shtëpi për qytetarët.

Përgjatë dy javëve të fundit, konteja Los Angeles ka shënuar 39,557 raste të reja.

Ai ka thënë se rihapja e bizneseve dhe aktiviteteve në qytet kishte ndodhur shumë shpejt.

“Kryebaskiakët shpesh nuk kanë kontroll mbi ato çfarë hapend he çfarë jo në qytet dhe une besoj se hapja u bë shumë shpejt”, ka deklaruar Gracetti.

Lajme te ngjashme

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>