LSI akuzon Niko Peleshin se ushtron presion për vota nëpërmjet administratës

Nga Exit News
LSI akuzon Niko Peleshin se ushtron presion për vota nëpërmjet administratës

Lëvizja Socialiste për Integrim ka akuzuar ministrin e Mbrojtjes, Niko Peleshi se po ushtron presion me drejtorët e administratës në Bashkinë e Korçës me qëllim marrjen e votave nga qytetarët.

Gjatë një prononcimi nga fshati Dvoran, sekretari i përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari tha se Peleshi duke përdorur drejtorët e institucioneve që varen nga qeveria i kanë bërë presion banorëve të fshatit.

Braimllari akuzoi gjithashtu drejtorin e Institutit të Sigurimeve të Kujdesit Shëndetësor në Korçë, Petrika Tollkucin, se po përdor administratën me qëllim frikësimin e votuesve.

“Të mos përdorin institucionin e ISKSH, duke ushtruar presion mbi farmacistët, duke përdorur skema korruptive përsa i përket rimbursimit të ilaçeve dhe me paratë që marrin nga kjo skemë korruptive vijnë këtu për t’iu ofruar qytetarëve para dhe për t’iu blerë votën”, tha Braimllari.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>