LSI dorëzon kërkesen për pjesmarrje në komisionet parlamentare

Nga Exit News
LSI dorëzon kërkesen për pjesmarrje në komisionet parlamentare

Lëvizja Socialist për Integrim ka dorëzuar kërkesën për pjesmarrrje në grupet parlamentare në Kuvend, të enjten.

LSI ka propozuar Petrit Vasilin anëtarë të Komisionit të Shëndetësisë dhe Ligjeve, Erisa Xhixho anëtare e Komisionit të Ligjeve, Integrimi dhe Edukimi e Mjetet e Informimit Publik, dhe Agron Çelën anëtar të Komisionit të Sigurisë.

Në seancën e fundit, PD dhe PS u përplasën për dhënien e vendeve të LSI-së në komisione. Asnjë prej partive nuk pranoi të heq anëtarë për ti hapur vend LSI-së.

 

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme