LSI prezanton listën e kandidatëve për deputetë

Nga Exit News
LSI prezanton listën e kandidatëve për deputetë

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi prezantoi të hënën listën e kandidatëve për deputëtë për zgjedhjet e 25 prillit. Në një konferencë për shtyp, Kryemadhi deklaroi se do të kandidojë në 3 qarqe në Elbasan,Fier dhe Tiranë.

Ajo tha se kandidatët janë përzgjedhur nga një komision i kryesuar nga Klajda Gjosha. Ajo i bëri thirrje të gjithë qytetarëve të votojnë kundër Edi Ramës.

Më poshtë fotot me listën e kandidatëve:

Qarku Tiranë

1.MONIKA KRYEMADHI
2.ERISA XHIXHO
3.PETRIT VASILI
4.KLAJDA GJOSHA
5.PËRPARIM SPAHIU
6.EDMOND HAXHINASTO
7.FLOIDA KËRPAÇI
8.NORA MALAJ
9.KLEVI POJANA
10.SILVA CAKA
11.BESNIK JAKAJ
12.ALDI FUSHA
13.ERIONA BIXHA
14.FAIK BASHA
15.BLERDI LIÇAJ
16.PETRIT BARA
17.VIRON BEZHANI
18.ESMERALDA DEMIRAJ
19.ARBEN MUÇAJ
20.SOKOL PONARI
21.ELONA DHIMA
22.ETION JOKA
23.LEMI MUÇAJ
24.MELISA CAHANI
25.VOJO BREGU
26.AGRON KARAJ
27.SARA KAU
28.ARDIAN HASALAMI
29.DENIS HIDRI
30.IVA ÇARÇIU
31.ERALD KAJA
32.KLODIAN DOKA
33.NIKOLETA PETI
34.ALERT ZHURDA
35.ARBEN RROKO
36.BRISIDA SHEHAJ

Qarku BERAT

1.ARDIT ÇELA
2.BLENARD NONAJ
3.ESMERALDA QIRKO
4.PETRIT SINAJ
5.ILIR OBONI
6.AURELA KALIVAÇI
7.LEFTER MALIQI
8.ESMERALDA HOXHA
9.SHKËLQIM TAFA

Qarku Dibër

1.HAJRI LAÇI
2.BLENDI GURRA
3.LULJETA SKURA
4.MERITA HOXHA
5.BORËBARDHA KACI
6.ALTIN KOLTRAKA

Qarku DURRËS

1.ELONA GURI
2.BAHRI SHAQIRI
3.ENON KARAPICI
4.SHEMSI PREMÇI
5.KONTJANA KUÇI
6.HYSNI CACA
7.BUJAR DHIMA
8.REXHINA LEKA
9.GAZMIR TAHIRI
10.RAMAZAN TOPUZI
11.BERINDA BULKU
12.ERALDO LUKU
13.DURIM HOÇJA
14.DANJELA TEMA
15.ARTUR BAKU

LEXO  Kryemadhi votoni LSI: Ta çojmë Ramën në Bangladesh, dhe të mbajmë shqiptarët këtu

Qarku ELBASAN

1.MONIKA KRYEMADHI
2.ALTIN TOSKA
3.ERMIR GJINISHI
4.VLADIMIR MUKA
5.SOKOL SKURA
6.MIRANDA RIRA
7.MIMOZA TRIMI
8.KLAUDIA KRASNIKA
9.DYLBER DERVISHI
10.SINDI LALOSHI
11.ARTUR TOPI
12.FRANKO HAKILJA
13.SINDI QAFLESHI
14.SAIMIR KUMRIJA
15.EMIRJAN MEKSHI

Qarku FIER

1.MONIKA KRYEMADHI
2.KEJDI MEHMETAJ
3.KLAJDI BOGDANAJ
4.ARBEN ÇUKO
5.ALMA MALIA
6.ARDIAN ALUSHI
7.SARIOLA JANKO
8.JUARD MYFTARAJ
9.KRISTIAN KINA
10.LUISIDA MUHO
11.ETNOR KRAKULLI
12.RENATO BASHOLLI
13.BLERTA PROGONATI
14.EMILJANO BRAKA
15.MARINGLEN SHEHAJ
16.MIGENA IDRIZAJ
17.SOTIR ZARKA
18.BESMIR GROPA

Qarku GJIROKASTËR

1.VANGJEL TAVO
2.MYRVETE ASQERI
3.ELTON ISMAILI
4.ALBERT MALAJ
5.ERALD ALIKA
6.FRESKIDA ÇAKO

Qarku KORÇË

1.ENDRIT BRAIMLLARI
2.GENTIAN ÇALA
3.BRUNILDA PASKALI
4.PETRIKA MELE
5.THANAS POÇI
6.ISMERALDA SEIDOLLI
7.AVNI SPAHOLLI
8.ERGIN CIKOPANA
9.SUELA DINELLARI
10.LEONS HASANI
11.MARJETA BIBA
12.PANDI JANI

Qarku KUKËS

1.ERBLIN BULICA
2.FIQIRETE ÇELAJ
3.ARBËR ARIFAJ

Qarku LEZHË

1.VIKTOR TUSHAJ
2.ERTILA NIKOLLI
3.PETRIT GJONI
4.DILA PRENGA
5.DED NDRECA
6.ADELAJDA GEGA
7.EDUARD BARDHOKU
8.ALGERTA SHABANI
9.EMILJANO GJONAJ
Qarku SHKODËR
1.AGRON ÇELA
2.EDMOND NDOU
3.LINDITA REÇI
4.ILIR HYSENI
5.ERLINDA KAVAJA
6.MELISA BROJAJ
7.SOMELA RADOHINA
8.ELSIDITA SELAJ
9.ASHIM TAFILAKU
10.ELMIRA ZEFI
11.ELVIS METANI
12.JALLDYZ KASTRATI

Qarku VLORË

1.LUAN RAMA
2.GRISEJDA MYSLIMI
3.DHIMITRAQ LAPA
4.DINKENS BUSHAJ
5.FERDINANT ALIGJONI
6.LIRI DËMA
7.GJERGJI MANO
8.ENTELA SHKURTAJ
9.ANXHELA SHENAJ
10.JOANA RUÇI
11.EVERTON SHEHU
12.ILIR HYSI

Lajme te ngjashme