LVV në Tiranë thirrje policisë: Largohuni nga Teatri Kombëtar

Nga Exit News
LVV në Tiranë thirrje policisë: Largohuni nga Teatri Kombëtar

Lëvizja Vetvendosja, në qendër në Tiranë kundërshtoi sot shembjen e Teatrit Kombëtar në orët e para të mëngjesit.

Duke pohuar se Teatri Kombëtar është shpallur si një nga 7 sitet kulturore më të rrezikuara të Europës, ata i kërkuan policisë të largohet nga Teatri Kombëtar dhe të ndali prishjen e tij.

LVV kërkoi lirimin e qytetarëve të arrstuarve në mënyrë të paligjshme dhe I bëri thirrje qytetarevë të dalin në mbrojtje të Teatrit Kombëtar.

https://www.facebook.com/exitshpjegonshqiperine/videos/693675871201388/

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme