Manastirliu: Ka shenja për praninë e mutacionin Delta

Nga Exit News
Manastirliu: Ka shenja për praninë e mutacionin Delta

Në vend ka dyshime për persona të infektuar me mutacionin indian të koronavirusit Delta.

“Përhapja e variantit Delta në rajon e më gjerë dhe sinjalet e vërejtura së fundmi nga analizat e kryera në Institutin e Shëndetit Publik, kanë vendosur në alert të shtuar strukturat shëndetësore në territor”, shkroi Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, të premten në Facebook.

Ajo i bëri apel qytetarëve të vazhdojnë të ruhen dhe të vaksinohen.

Dy persona, një në Gjirokastër dhe një Përmetu identifikuan me simptoma të njejta me mutacionin Delta. Analizat e tyre u dërguannga ISHP në Gjermani.

 

Lajme te ngjashme

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>