Manastirliu: Në ditën e  dytë u kryen mbi 20 mijë vaksinime ndaj COVID-19

Nga Exit News
Manastirliu: Në ditën e  dytë u kryen mbi 20 mijë vaksinime ndaj COVID-19

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu njoftoi të hënën se në ditën e dytë të vaksinimit masiv në Shqipëri u kryen 20 mijë vaksinime.

“Dita 2 e vaksinimit masiv përfundon me shifrën domethënëse, 20414 vaksinime, në të gjithë vendin”, tha Manastirliu.

Që prej fillimit të vaksinimit antiCOVID në total janë kryer mbi 95 mijë vaksinime.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>