Manastirliu, nxënësve: respektoni distancimin social

Nga Exit News
Manastirliu, nxënësve: respektoni distancimin social

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu i bëri thirrje nxënësve që kanë nisur dje shkollën të zbatojnë rregullat e distancimit social dhe të mbajnë maskë.

Përmes një mesazhi në Facebook, Manastirliu  shkruan se fëmiëjt duhet të ruajnë distancën sociale.

600 shkolla u hapën më 31 gusht për fëmijët të cilët nuk kanë mundur të ndjekin mësimin online gjatë periudhës së izolimit.

Mësimi në të gjithë vendin nis më 14 shtator.

Lajme te ngjashme