Maqedonia e Veriut regjistron 22 viktima dhe 129 të infketuar

Nga Exit News
Maqedonia e Veriut regjistron 22 viktima dhe 129 të infketuar

Maqedonia e Veriut regjistroi të hënën 22 viktima me COVID-19 dhe 129 të infektuar.

Ky bilanc paraqet shifrën më të ulët në katër muajt e fundit në Maqedoninë e Veriut. Po ashtu gjatë 24 orëve të fundit, është regjistruar një numër rekord të të shëruarve.

Sipas të dhëave, janë shëruar 1.122 persona ose gati dhjetë herë më shumë se numri i të infektuarve.

Ministria e Shëndetësisë ka raportuar për 591 persona të testuar.

Në Shkup janë regjistruar vetëm 3 viktima. Në Prilep janë shënuar 9, 2 në Strugë ndërsa nga 1 në tetë qytete tjera.

Në Maqedoninë e Veriut, që nga muaji mars, me COVID-19 janë infektuar me Covid-19 78.434 persona.

Kanë humbur jetën në total 2.314 persona dhe 55.155 janë.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>