Masat kufizuese nuk ndryshojnë pavarësisht pranisë së variantit Delta

Nga Exit News
Masat kufizuese nuk ndryshojnë pavarësisht pranisë së variantit Delta

Masat kufizuese kundër koronavirusit mbesin të njëjtat pavarësisht konfirmimit të qarkullimit të mutacionit Delta.

Komiteti Teknik në mbledhjen e së hënës bëri thirrje për zbatimin e masave kundër Covid-19, si mbajtja e maskës në ambjente të mbyllura dhe mosgrumbullimi mbi numrin e vendosur nga autoritetet shëndetësore.

Aktualisht në spitalin Covid ndodhen 9 pacientë, të cilët janë të pavaksinuar.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme