Mbi 44 mijë anëtarë të LSI-së votojnë në zgjedhjet për kryetar partie

Nga Exit News
Mbi 44 mijë anëtarë të LSI-së votojnë në zgjedhjet për kryetar partie

Mbi 44 mijë anëtarë të Lëvizjes Socialiste për Integrim kanë marrë pjesë në zgjedhjet e brendshme për kryetarin dhe delegatët e LSI-së.

Pas përfundimit të votimit në orën 18:00, kryetarja e procesit të votimit në LSI, Silva Caka njoftoi se rreth 16 mijë anëtarë kanë votuar online, ndërsa mbi 28 mijë në qendrat e votimit.

Caka e quajti ‘të jashtëzakonshme’ pjesëmarrjen në votime, në masën e 80.7% të anëtarësisë sipas regjistrit të LSI-së.

“Dita e sotme dhe pjesëmarrja e jashtëzakonshme është qartësisht demostrim i një vitaliteti politik dhe një dëshire të madhe të anëtarësisë për të qenë pjesëmarrës në vendimmarrje,” u shpreh ajo.

Në këto zgjedhje, për kryetare e LSI-së kandidoi vetëm Monika Kryemadhi, kryetarja aktuale.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme