Mbi 650 mijë vaskinime kundër COVID-19 në Shqipëri

Nga Exit News
Mbi 650 mijë vaskinime kundër COVID-19 në Shqipëri

Në Shqipëri janë vaksinuar kundër COVID-19 me të paktën një dozë mbi 650 000 persona.

Shifrën e ka njoftuar ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu.

Katër ditë më parë në Shqipëri mbërritën 11 700 doza të vaksinës Pfizer. Mbi 750 mijë doza kanë mbërritur në total që prej muajit janar.

Në 24 orët e fundit u raportuan 49 raste të reja infektimi me COVID dhe një humbje jete.

Mbeten ende 7 407 raste aktive me COVID-19.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme