Me 77 vota pro miratohet programi i qeverisë Rama 3

Nga Exit News
Me 77 vota pro miratohet programi i qeverisë Rama 3

Programi i qeverisë Rama 3 u miratua të premten, në orët e para ët mëngjesit me 77 vota pro, 53 kundër dhe 1 abstenim.

Seanca plenare nsiis të enjten në orën 10:00 dhe përfudnoi të premten rreth orës 6:00. Shumica paraqiti objektivat e programit qeverisës, i cili u kritikua nga deputetët e opozitës.

Pas votimit në Kuvend, ministrat do të betohet përpara Presidentit Ilir Meta.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>