Me 77 vota pro miratohet programi i qeverisë Rama 3

Nga Exit News
Me 77 vota pro miratohet programi i qeverisë Rama 3

Programi i qeverisë Rama 3 u miratua të premten, në orët e para ët mëngjesit me 77 vota pro, 53 kundër dhe 1 abstenim.

Seanca plenare nsiis të enjten në orën 10:00 dhe përfudnoi të premten rreth orës 6:00. Shumica paraqiti objektivat e programit qeverisës, i cili u kritikua nga deputetët e opozitës.

Pas votimit në Kuvend, ministrat do të betohet përpara Presidentit Ilir Meta.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme