Me nota triumfuese Rama i predikon opozitës: Kështu duhet të silleni

Me nota triumfuese Rama i predikon opozitës: Kështu duhet të silleni

Kryeminsitri Edi Rama përgëzoi sot opozitën që pranoi të ulet në bisedime me qeverinë për të gjetur një dakordësi për reformën zgjedhore.

Me nota triumfuese, në Twitter kryeministri shkruan:

“Përtej më shumë se një viti të humbur në rrugën e konfliktit të çuar deri në ekstremin e mosarsyes, duhet përgëzuar ky rikthim i arsyeshëm në tryezën e dialogut për shkallën e parë të Reformës Zgjedhore, ku të gjitha rekomandimet e OSBE/ODHIR-it do integrohen në Ligjin Zgjedhor.”

Rama e quajti rezistencën e PD-së gjatë vitit të fundit me refuzimin e saj për t’u ulur në bisedime si ‘kohë të humbur’.

3 komente

 1. t 14 Janar, 2020 në 9:17 pm

  Kohe e humbur rezultoi perderisa kete pervers nuk e hoqi nga pushteti protestat e opozites.Me uljen ne tryeze luli duhet te kish dhene doreheqjen,por edhe ai rezultoi nje lan garaq i etur per pushtet

  • . 15 Janar, 2020 në 3:34 pm

   opozita tashme eshte ne dore te sorosit. madja edhe sala ka filluar te mburret une kam bere kete apo ate. nqs nuk ja njohin meritat te tjereve nje lesh ka per te ndryshuar. fasada u perhap edhe tek opozita dhe tashme meqe nuk ka ngelur me gje nuk eshte me fasad por realitet…..rama tall karin me cdo te drejte. faktori nderkobetar e mundesoi te gjithen kete, gjeti cdolloje menyre per tja mbyllur gojen njerzve.

 2. Balo Benca 15 Janar, 2020 në 6:32 pm

  Fryu erë e detit…
  Çelën trendafilat….
  Shqipëri moj të kam dhjerë…
  Si s’më kuptove njëherë….
  Këtij vendi,këtij populli,po i ndodh ajo që prej kohësh meriton…
  Po lan hakat e historisë….

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme