Mediu apel qytetarëve të mos e shesin votën

Nga Exit News
Mediu apel qytetarëve të mos e shesin votën

Kreu i PR-së, Fatmir Mediu i bëri apel qytetarëve të mos e shesin votën por të votojnë për ndryshimin.

Gjatë një takimi me banorët e njësisë 3 në Tiranë, Mediu u shpreh se qeveria e Ramës është një regjim antishqiptar kundër familjes dhe kundër njeriut.

Ai u shpreh:

“Ky është një regjim antishqiptar, kundër familjes dhe kundër njeriut. Mbi 70% e të rinjve duan të largohen. Kjo qeveri nuk ka lënë shpresë për vendin, po e dëbon rininë masivisht. Kemi të gjitha kualitetet për të garantuar të ardhmen tonë, atë që duam. Kjo është një luftë e çdo qytetari për të mos e lejuar shitjen e votës, por për të votuar me dinjitet dhe për një të ardhme më të sigurt”

Mediu i kërkoi qytetarëve të votojnë Alencën për Ndryshim për të ndryshuar Shqipërinë.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme